Antifungal Krem Nedir? Nasıl kullanılır?

Antifungal Krem Nedir? Nasıl kullanılır?

Antifungal Krem Nedir? Nasıl kullanılır? travazol krem fiyat 2019 travazol krem kullananlar bb krem kullananlar elocon krem kullananlar
Antifungal Krem Nedir? Nasıl kullanılır?

Antifungal Krem Nedir? Nasıl kullanılır?…İsminden de anlaşıldığı üzere fungal kelimesinin geçtiği antifungal krem birleşmesi mantar karşıtı krem demektir. Mantarlara çoğunlukla giydiğimiz ayakkabılardan dolayı ayak bölgemizde rastlanılır. Nemli ortamlar mantarların çoğalması için en elverişli ortamlardır. Hava almayan ayakkabıları uzun süre giymemiz sonucu ayağımız terler ve bu terleme sonucu mantarların çoğalması için o elverişli ortamı sağlamış oluruz. Antifungal kremler hakkında bahsedeceğimiz bu yazımızda aynı zamanda mantarlar hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Aşağıda sizlere en iyi mantar kremi diyebileceğiniz bazı kremleri sayacağız. Ayak mantarı için krem önerileri yapacağımız bu yazımızda sizler için aynı zamanda mantar merhemi hakkında da konuşacağız.

Travogen Krem

Eritrazma hastalığının tedavisinde sık-sık kullanılmaktadır. Bakteriler ile mantarların cilt de yayılmasının karşısını alan bir kremdir. Boynumuzda, göğsümüzde, sırtımızda beliren beyaz pembe arası renklere çalan lekeler için mantar enfeksiyonunun yayılmasını engellemekte kullanılır.

Travazol Krem

Eczanelerde dermatologların reçetesi üzerine satılır. Mantar hastalığının tedavisinde başarılı sonuç verdiği bilinmektedir. Sadece mantar hastalıkları için değil bebeklerde veya yetişkinlerde meydana gelen pişikler içinde kullanılabilir.

Ketoral Krem

Bu ilaçta aynı şekilde Travogen gibi mantarların cildimizde yayılmasını ve büyümesini büyük ölçüde kısıtlar. Genellikle kıllı bölgelerimizdeki mantarların tedavisinde reçete edilir. Aynı zamanda göğüs altları ve testisler üzerindeki ince kabuklaşmaya karşıda kullanılmaktadır.

 

Yukarıda sizlere mantar enfeksiyonuna en iyi gelebilecek bir-kaç kremi saydım. Bu ilaçlar krem olmasına rağmen vücudunuzda belirgin yan etkilere sebep olabilirler. Kremleri kullandıktan sonra durumun daha da kötüye gittiğini fark ederseniz derhal dermatoloğunuza başvurmanız gerekir.

Mantar hastalığından kaçınmak için

Her şeyden önce mantar enfeksiyonuna yakalanmamak için uymanız gereken kurallara uyarsanız yukarıda saydığım ilaçlara hiç ihtiyacınız olmaz. Mantar hastalığı kendimize bağlı nedenlerden başladığı için yaşamımızda değişimlere gidersek karşısını kolayca alabiliriz.

  • Günde en az bir kere ayağınızı temiz yıkayıp kurulayın.
  • Ayak parmaklarınızın arasını hep kuru tutmaya çalışın unutmayın nem bölgeler mantarlar için en iyi ortamdır.
  • Yaz mevsiminde mümkünse kapalı ayakkabı giymemeye çalışın. Yaz sıcakları nedeni ile ayaklarınızın terlemesi daha bir olağan olur.
  • Birkaç ayakkabıyı değişerek kullanın. Eğer ayakkabı nemse giymeyin.
  • Pamuk yapımlı çorapları tercih edin her gün değiştirmeye özen gösterin.
  • En yakınınız dahi olsa özel eşyasını kullanmayın. Mantarlar çok bulaşıcıdır.
  • Eğer rahatsız olmayacaksanız evdeyken çıplak ayakla dolaşmayı tercih edin.

Yukarıda sizler için ayak mantarı hastalığına karşı alabileceğiniz önlemlerden bahsettim. Mantar hastalığı son derece önemli bir hastalık olduğu için yakalanmanız durumunda hemen tedavi edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir