Onay İşareti (Tik İşareti Nasıl Yapılır?)

Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Onay İşareti (Tik İşareti Nasıl Yapılır?) tik işareti png excel tik işareti kısa yol tik işareti emoji tik ve çarpı işareti tik işareti excel karakter kodu
Onay İşareti (Tik İşareti Nasıl Yapılır?)

Tik İşareti Nasıl Yapılır…Pc üzerinde en çok kullanılan Microsoft Office uygulamalarından makaleler yazmakta ve grafikler hazırlıyoruz. Lakin bu tür programlar üzerinde çalışırken, bazı özel kodlamaları biliyor olmamızın da son derece kolaylık sağlayacağından emin olun. Bilinmesi icap eden kodlardan biri de onaylama anlamında kullanılan tik işaretidir ve bu işaret genellikle Excel ve Word’e benzer  Office uygulamalarında oldukça çok kullanılır. Daha önceden Office uygulaması üzerinde çalışmalar uygulayan ve tik işareti kullanmak arzulayanlar çoğunlukla Google’nin arama motoru üstünden arama yapıp ve kes kopyala yapıştır alternatifinden yararlanarak tik işareti kullanmaktalar. Lakin bu prosedür çalışma yapan kişiyde zaman israfına yol açmakta olduğundan dolayı tik işareti uygulayabilmek için gerekmekte olan kodlama’yla adımları öğrenmek, avantaj sağlar.

 

  Onay İşareti Yani Tik İşareti Nasıl Yapılır?

 

Tik işaretini Pc klavyesini kullanarak yapabilmek için sadece klavyede bulunun Alt düğmesine basılı tutarken aynı zamanda 0252 düğmelerine sırasıyla basmak yeterli olur. Bu sistem, özellikle Excel çalışma dosyasında yapılınca herhangi bir sorun olmadan gerçekleşmektedir ama Word uygulamasından yapıldığında herhangi bir işaret olmayabilir. Zira Word ayarlarınız işaret kodlamalarına kapatılmış durumdaysa bu kodlama ile herhangi bir işaret word sayfanızda çıkmacaktır. Bu sebepten Word üzerinde tik sembolü yapmak için ya kes kopyala yapıştır sistemini yapmalısınız veya Word Office dosyasının üstünde bulunan ayarlarınızda kodlama ve işaretler alternatiflerini aktif pozisyona getirmelisiniz.

Word Office Ayarlar Nasıl Yapılır?

Eğer Excel içinde Alt düğmesi ile 0252 kodlaması yapılınca tik işareti  çıkmıyor ise o vakit işareti koymak istediğiniz yeri tıklamayıp ve arkasından Excel menüsünde bulunan Home ve Fonts alternatifine tıklamalısınız. Fonts seçeneklerinin açılmasından sonra ise Win yazıp ve daha sonra da Windings yazı şeklini seçip geçiş yapmalısınız. Windings yazı şekline geçiş yaptıktan sonra  ise Ü düşmesine dokunmalısınız. Zira Ü düğmesine basıp hemen ardından doğrudan tik işareti meydana gelecektir. lakin yazı veya kodlama işlemine sorunsuz bir şekilde devam etmekyi arzuluyorsanız o vakit tik işaretini yapmanın ardından yazı şeklini değiştirmeyi unutmamalısınız. Lakin bu biçimde Excel çalışma uygulaması üzerinde ki çalışmalarınıza sıkıntısız bir biçimde sürdürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir