Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?

Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?
Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz? silinen mesajları geri getirme turkcell telefon hafızasından silinen mesajları geri getirme
Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?

Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?…Günümüz gelişen süreci içerisinde hemen hemen gerek yaşlısı gerek gencinin en çok kullanmış olduğu telefonda yer alan özelliklerden bir tanesi mesajlaşma özelliğidir. Kişiler artık her dakika boyunca birbirlerine önemli ya da önemsiz şeylerini mesaj yolu ile iletme özelliğine sahip oldular. Hal böyle olunca da mesajların değeri arttı ve bir anda yanlışlıkla silinen mesajlar göz korkutmaya başladı. Oysaki gerek Android işletmelerinde gerekse de iOS işletmelerinde mesajları geri almak mümkün.

Android İşletmesinde Silinen Mesajları Geri Kazanmak

Android işletim sistemine sahip olan akıllı bir telefonunuz var ise, bu telefonda kaybolan mesajları belli başlı bir takım programlar ile geri getirmeniz mümkündür. Bu programlar Android Data Recovery, Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery ve Wondershare Dr Fone for Android olarak başlıca bulunanlardır. İlk olarak yapmanız gereken bu programlardan bir tanesi seçmeniz ve akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Eğer ki Android Date Recovery programını tercih ederseniz, mesajlarınız ile birlikte silinen fotoğraf ya da video gibi şeyleri de geri kazanabilirsiniz.

Android Programının Uygulanışı

İlk önce programı bilgisayarınıza yükleyin ve telefonunuzda yer alan ayarlar kısmına giriş yapın. Burada karşınıza telefon hakkında kısmı çıkacaktır. Buna tıklayarak derleme numarası yazan kısıma toplamda 7 kez olacak şekilde tıklayın. Daha sonra ayarlar kısmına geri dönerek geliştirici seçenekler sekmesinden USB hata ayıklama yazısına tıklayın. Bu sırada bilgisayarınızda yüklemiş olduğunuz programı çalıştırın ve aynı anda telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Kurmuş olduğunuz kurtarma programında yer alan Tarama- Scan kısmının üzerine bir kez tıklayın. Böylelikle silinmiş olan verileri yeniden taratmış olacaksınız. Karşınıza çıkan Messages-SMS kısmına girin. Burada silinen mesajları göreceksiniz. Bunları işaretleyin ve Recover tuşuna basın. Böylelikle mesajlarınız geri gelmiş olacaktır.

iOS’ta Silinen Mesajları Geri Kazanmak

iOS işletim sistemine sahip olan kişiler sadece iki uygulama ile beraber mesajları geri kurtarabilirler. Bunlardan birisi iCloud iken bir diğeri iTunes olmaktadır.

Eğer ki iTubes uygulamasını yükledi iseniz ilk olarak telefonunuzdan dosyalar kısmına girmeli ve burada yer alan yedekten geri al seçeneğini tıklayıp beklemelisiniz. Eğer ki telefonunuzda yer alan dosyaları yedeklemek isterseniz yine aynı şekilde bu program ile dosyalarınızı rahatlıkla yedeklemeyi başarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir